TimNet se zaměřuje na zdravé prostředí

27. 3. 2017 - Systém může měřit teplotu, vlhkost, tlak a CO2. 

TimNet se zaměřuje na hygienu prostředí. Systém měří teplotu, vlhkost, tlak a CO2, což jsou hlavní parametry, které určují kvalitu prostředí, ve kterém žijeme. 

Optimální teplota v domácnosti by měla být v rozmezí 20 až 21 °C. V ložnici by měla být nižší a doporučuje se teplota okolo 18 °C. Dalším parametrem je atmosférický tlak, kde ideální hodnota je stanovena na 1013,25 hPa. Při kolísání tlaku vzduchu je prokázáno, že lidé trpí zdravotními problémy v podobě bolesti hlavy či nepříjemného tlaku v dutinách.

V obytných místnostech se ideální vlhkost vzduchu pohybuje kolem 40 %. Při nižší hladině může být škodlivá, protože Vám vysušuje dýchací cesty a snižuje obranyschopnost. Naopak při vyšší hladině hrozí kondenzace par a vznik plísní.

Graf zobrazující komfortní zónu z hlediska teploty a vlhkosti.

CO2 neboli oxid uhličitý lze označit za vydýchaný vzduch. Čerstvý vzduch obsahuje okolo 400 ppm a vydechovaný vzduch člověkem obsahuje přibližně 40 000 těchto jednotek. Do 1 000 ppm lze mluvit o kvalitním vzduchu. Pokud však koncentrace CO2 přesáhne hranici 1 500 ppm je potřeba místnost vyvětrat. Nad tuto hranici člověk pociťuje bolest hlavy a může se cítit unaveně a nekoncentrovaně.

Graf zobrazující vhodné prostředí z hlediska CO2.

Díky TimNetu můžete sledovat prostředí ve kterém žijete a při překročení limitů být informováni. Můžete tak ochránit Vaše zdraví a zdraví Vašich blízkých.


‹ Zpět na výpis novinek