Zdravý domov

Zdravý domov

Vaše zdraví se výražně odráží od prostředí, ve kterém žijete. Charakteristiku prostředí určují tyto parametry - teplota, vlhkost, tlak a CO2 (oxid uhličitý). Tyto parametry neustále monitoruji a v případě překročení limitů Vás ihned mohu upozornit pomocí SMS nebo e-mailem.

Střežím za Vás prostředí, ve kterém žijete. Teplotu si můžete nastavovat dle Vaší potřeby za použití mobilního telefonu. Při překročení limitních hodnot vlhkosti vzduchu nebo oxidu uhličitého za Vás mohu spustit ventilátory či rekuperaci vzduchu. Se mnou máte jistotu, že prostředí, ve kterém žijete, je bezpečné.

Teplota

Teplota

Ideální teplota se v jednotlivých místností liší. Jiná by měla být v ložnici nebo v koupelně. Obecně lze říci, že optimální rozmezí teplot se pohybuje od 20 do 21 °C. V ložnici by však teplota neměla přesáhnout 18 °C.

Vlhkost

Vlhkost

V obytných místnostech se ideální vlhkost vzduchu pohybuje kolem 40 %. Při nižší hladině může být škodlivá, protože Vám vysušuje dýchací cesty a snižuje obranyschopnost. Naopak při vyšší hladině hrozí kondenzace par a vznik plísní.

Tlak

Tlak

Optimální tlak vzduchu je stanoven na 1013,25 hPa. Při kolísání tlaku vzduchu je prokázáno, že lidé trpí zdravotními problémy v podobě bolesti hlavy či nepříjemného tlaku v dutinách.

CO2

CO2

CO2 neboli oxid uhličitý lze označit za vydýchaný vzduch. Čerstvý vzduch obsahuje okolo 400 ppm a vydechovaný vzduch člověkem obsahuje přibližně 40 000 těchto jednotek. Do 1 000 ppm lze mluvit o kvalitním vzduchu. Pokud však koncentrace CO2 přesáhne hranici 1 500 ppm je potřeba místnost vyvětrat. Nad tuto hranici člověk pociťuje bolest hlavy a může se cítit unaveně a nekoncentrovaně.


Chtěli byste ovládat Vaši nemovitost na dálku?

Mít ji pod dohledem a kontrolou, ať jste kdekoli? Máte spoustu otázek? Napište nám a my rádi Vaše dotazy zodpovíme. Také můžete kontaktovat našeho certifikovaného partnera, který se o celou instalaci postará.