Elektrické vytápění II

Elektrické vytápění II

Vytápění elektrokotlem, AKU nádrží


Detailní popis:

Pro ovládání vytápění elektrokotlem, popř. AKU nádrží s patronou.

 

Návrh na řešení instalace a ovládání regulačního systému

1 - teplovodní systém s elektrokotlem

V tomto případě se bude regulovat pouze činnost elektrokotle, činnost oběhového čerpadla zajišťuje již instalovaná regulace. 
K funkčnosti systému je zapotřebí trubičkové teplotní čidlo.

 

 

Po aktivaci modulu dle návodu se může měnit požadovaná teplota v interiéru, a to v různých režimech – nastavená teplota natrvalo, na určitou dobu nebo dle nastaveného časového plánu týdenního plánu. Zde je umožněna změna 6 teplot za 24 hod. O stavu nastavené teploty, skutečné teploty, popř. času ukončení aktuálního režimu Vás informuje tzv. Nástěnka. Nástěnka se zobrazí jako vstupní obrazovka při otevření aplikace TimNet.
Součástí nastavení modulu je Technické nastavení, ve kterém se nastavují i mezní bezpečnostní teplotní limity. Tím ochráníte Vaši nemovitost.


2 - teplovodní systém s elektrokotlem a oběhovým čerpadlem bez vlastní regulace

V tomto případě použijeme 2 moduly Ovládací jednotky – jeden pro ovládání elektrokotle a druhý pro ovládání oběhového čerpadla.
Elektrokotel se zapojí stejným způsobem.

Činnost oběhového čerpadla bude závislá na skutečné teplotě v interiéru a na Vašem nastavení požadované teploty v interiéru.

 
Interiérové čidlo se nainstaluje na místo měřené  teploty. Po aktivaci zařízení můžete měnit požadovanou teplotu, a to v různých režimech – nastavená teplota natrvalo, na určitou dobu nebo dle nastaveného časového plánu týdenního termostatu. Zde je umožněna změna 6 teplot za 24 hod. O stavu nastavené teploty, skutečné teploty, popř. času ukončení aktuálního režimu Vás informuje tzv. Nástěnka. Nástěnka se zobrazí jako vstupní obrazovka při otevření aplikace TimNet.

 

 

Aktivace a nastavení modulu viz. manuál "Elektrické vytápění II" v sekci Podpora > Ke stažení.